První čtvrtletí 2018 plné pozitivních změn

Jak dopadly první tři měsíce nového roku? Jsme zase o kus dál.

První čtvrtletí 2018 plné pozitivních změn

Jako by nám rok 2017 skončil teprve včera a už je tu konec prvního kvartálu roku 2018. Mám obrovskou radost, pro Justmighty to byl nejúspěšnější kvartál vůbec. A to hned z několika důvodů. Do roku 2018 jsme vstoupili opravdu úspěšně. S rekordním počtem nových projektů a s týmem těch nejlepších lidí, jaké bych si kolem sebe mohl přát.

Jedná se o kvartál, kdy jsme generovali nejvyšší obrat v historii firmy. Je o 50 % větší než první kvartál roku minulého. Zisk je pak dokonce dvakrát vyšší. Podařilo se nám zdokonalit naše procesy natolik, že jsme si u projektů jistí každým krokem, který děláme, a realizace projektů probíhá opravdu hladce. Myslím, že jsme po těch letech opravdu odladili naše interní procesy do posledního detailu.

Podívejte se se mnou na několik klíčových momentů a situací z posledních tří měsíců.

Rekordní počet poptávek. Až se z toho Bártovi hlava točí

Je skoro až k zbláznění, kolik nových poptávek nám letos přišlo. V měsíci březnu jsme pak zaznamenali opravdový rekord. Je to skvělá zpráva a výzva zároveň. Spousta poptávek znamená obrovskou časovou investici do obchodní činnosti. To je pro nás v takovém rozsahu trochu novinka. Nemáme obchodní oddělení a ani ho v nejbližší době nechystáme zakládat. Namísto toho jsme zahájili proces opravdu pokročilé automatizace komunikace s nově příchozími poptávkami. Se stejným počtem lidí a času tak budeme schopni odbavit až pětinásobné množství poptávek.

Jsem tedy rád, že naše vlastní online marketingové aktivity fungují lépe než kdy jindy. Zároveň je to pro nás také skvělá reference, na které můžeme ukázat klientům, proč do onlinu investovat.

Narodila se nám dcera

Ano, našemu kolegovi se narodila nádherná, zdravá holčička! Bartovi a manželce srdečně gratulujeme a Jasmínce přejeme v životě jen to nejlepší. Tuhle dceru ale nemyslím. Justmighty si založilo dceřinou společnost, ve které vlastní 70% podíl. Nová firma Zonic s.r.o. se zaměřuje na prodej prémiové elektroniky značky Apple, veškerého příslušenství a servisu. Zaměřuje se na B2B klientelu a mezi prodejce elektroniky přináší nový vítr. Projekt prošel svojí tříměsíční testovací fází a dopadl skvěle.

Firmám chybí osobní dodavatel Apple elektroniky. Někdo, kdo by se o ně staral a stroje jim nejen prodával, ale i servisoval, financoval, pojištoval a aktualizoval. Je tedy čas na část číslo dva. E-commerce pro koncové klienty. V druhém kvartálu tohoto roku budeme spouštět e-shop, kde si budete moci všechny produkty a služby za ceny nižší než u ostatních dodavatelů koupit. Apple je naše vášeň, jsou to stroje, které známe jako málokdo a na kterých denně pracujeme. A proč si z koníčku neudělat business. Koneckonců, přesně takhle vzniklo i Justmighty. O projektu Zonic vydáme v nejbližších dnech samostatný článek.

Justmighty se mění. Komunikačně i vizuálně

Už to asi není žádné tajemství, že Justmighty čeká kompletní rebranding včetně nového webu. Projekt, na kterém už pracujeme skoro rok se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Letos jsme si na něm opravdu mákli a dokončili ho tak, aby byl během několika dnů vypuštěn. Fakt jsme se do toho ponořili a změnili vše. Začali jsme u loga a pokračovali přes design interiérů a exteriérů až po vlastní značku oblečení a doplňků. Takže jakmile kluci doladí web do 100 %, launčujeme.

Portfolio se nám rozjelo a lidi naše práce baví

Prezentace našich projektů nikdy nebyla jednoduchá. Tak trochu nám chyběl čas na práci na vlastním portfoliu. A byla to chyba. Proto jsme hlavně tento rok zapracovali na prezentaci našich realizací. Vytváříme case studies pro každý alespoň středně velký projekt a budeme vám ukazovat opravdu vše. Některé práce můžete už dnes sledovat na Behance, ale opravdová výloha bude náš web. Vytvořili jsme si systém, přes který bude tvorba případovek na webu ještě jednodušší.

Na jedné z největších platforem sdružujích ty nejlepší designéry z celého světa Dribbble jsme dosáhli super úspěchu. Do března 2018 nám oproti Vánocům 2017 vzrostl počet sledujích o skoro 200 % a my jsme se tak podle Dribbble umístili na 3. pozici nejlepších týmů v Česku a na první pozici mezi týmy brněnskými. Na Dribbble přispíváme zpravidla několikrát týdně a vy se nám tak můžete podívat přes rameno. Nový Justmighty web bude také obsahovat integraci s tímto portálem, takže veškeré naše posty uvidíte i na novém webu Justmighty.

GDPR. Další výmysl, který bereme pozitivně

Ano. Jak my, tak projekty našich klientů budou GDPR ready. Nic jsme nepodcenili a první část roku jsme se problematice hodně věnovali a zavádíme patřičná opatření.

Justmighty se rozšiřuje. Větší prostory, větší tým

V prvním čtvrtletí se tým rozrostl o dalšího nového člena. Je jím Marek Bešta, který má na starosti vedení dceřiné společnosti Zonic. Sídlí u nás tedy druhá firma. Prostory jsme tedy rozšířili o novou část, ve které Zonic funguje.

Justmighty jsme začali dále rozšiřovat. Skoro už si nemáme kam sednout. Vyjednali jsme tedy značné rozšíření prostor, ke kterému dojde během června tohoto roku. Naše kancly tak budou ještě lepší.

Děkuji všem za tohle super čtvtletí a těším se na to další.

Line
Tom
Tom CEO
Line