Na světě jsou Crevety! Seznamte se

Justmighty

Justmighty

|

A teď se podíváme zpátky do minulosti na to, jak to všechno začalo...

Na světě jsou Crevety! Seznamte se

Duben 2018 při rekapitulaci prvního kvartálu roku. To byl první moment, kdy jsme začali řešit Crevety. Tehdy ještě jako projekt beze jména. Respektive, jmen měl hodně, ale spíš neoficiálních pro interní užití (viz níže).

Kdo sleduje Justmighty déle, tak tuší, že se zaměřujeme na projekty na míru. To mnohdy nejde ruku v ruce s rozpočty, které mají potenciální klienti vyhrazeny, a proto si naše služby nemohou vždy dovolit. To způsobilo, že se mnohdy nezrealizovaly zajímavé projekty právě kvůli napjatým financím. A to byla škoda. Proč bychom nemohli nabídnout živnostníkům, malým firmám, start-upům nebo třeba jen interním projektům velkých firem kvalitní, ale zároveň finančně dostupnější řešení? To byla prapůvodní otázka, která dala za vznik novému projektu jménem Crevety.

To, co bylo v dubnu pouhým nápadem, začalo na podzim nabývat konkrétních tvarů. Odstartovali jsme to vytvářením business plánů, náborem Creveťáků a standardizací procesů. No a v listopadu se v kanceláři v Králově Poli sešly tři Crevety a začal se psát jejich příběh.

Co ty Crevety dělají?

Pro naše zákazníky vytváříme webové stránky, vizuální identitu a pomáháme v základních grafických úkonech. Snažíme se o co možná největší zefektivnění spolupráce a zjednodušení cesty pro zákazníka. Vycházeli jsme z toho, jak je mnohdy náročné se v džungli nekonečných možností, které jsou nabízeny při zadání “webové stránky” do vyhledávačů, vyznat.

Proto jsme přišli s předpřipravenými balíčky s možností dokoupení různých modulů, v případě webů, nebo rozšíření, v případě tvorby vizuální identity. V jednoduchém konfigurátoru vám představíme základní balíčky a když nebude stačit to, co nabízí, můžete vybrat z dalších možností k jejich rozšíření. Na konci celého nákupního procesu pak čeká shrnutí objednávky a zákazník ví, co může za dané peníze přesně očekávat. To byla naše idea. Udělat celý proces transparentní a co možná nejrychlejší.

V obchodním procesu pak následuje potvrzení objednávky a administrativní záležitosti jako je smlouva, domluvení termínu dokončení a zaslání podkladů pro online workshop. Ač jsme se snažili celý proces zjednodušit a zrychlit, workshop jsme vyřadit nemohli a ani nechtěli. Workshop nám přiblíží, čemu se věnujete a jaké jsou vaše představy o projektu. A to je pro tvorbu jakéhokoli projektu alfou omegou. Po úspěšném zakončení administrativní části se můžete těšit na výsledky již za dva týdny. To je rychlost, že?

Jak to zvládnete takhle rychle?

Umožní nám to naše šablony, které při vytváření webdesignu velmi pomáhají a do jisté míry usměrňují práci. U vizuálních identit je to obtížnější, jelikož se nechceme limitovat na jednu šablonu a strojově dělat jedno logo stejné jako druhé. Tam jsme urychlili proces tak, že jsme připravili balíčky, pro které máme vytvořený standardizovaný postup prací a ke kvalitnímu výsledku se dokážeme dostat velmi svižně.

V čem se lišíte od Justmighty?

Od Justmighty se Crevety liší především procesem. Použiji oblíbené srovnání Toma: “Justmighty je truhlářská práce na míru. Crevety jsou IKEA.” Standardizování zkrátí čas na vymýšlení nejrůznějších designérských kreativ v rámci webdesignu. Je nutné se pohybovat v rámci vymezených bloků. Toto omezení je zároveň ulehčením celého procesu, a proto jsou projekty od Crevet zpracované rychle.

Jsou Crevety součástí Justmighty?

Ačkoliv Crevety založili kluci z Justmighty, jsou samostatné jak majetkově, tak personálně. Sedí v jiné budově, avšak ve stejném areálu a projekty vznikají pod rukama dvou Crevetek Dana a Verči. Justmighty je jejich takovým starším a moudřejším sourozencem. Je Crevetám rádcem a posouvá je sdílením svého know-how.

“Krevety? Jako ta mořská potvora? Jéééžiš, a proč?”

No, žádné sofistikované opodstatnění to nemá. Není to tak, že bychom si denně dávali krevetový koktejl a chtěli tím vzdát hold tomuto pokrmu. Vedly nás k tomu poměrně jednoduché požadavky – demonstrace toho, že jde o mladou a veselou partu lidí, a také volná doména. Doména Krevety s “K” už byla zabraná. No a tak vznikly Crevety. Ve hře byla spousta dalších skvělých názvů jako třeba Pink Bananas, Ti Druzí nebo také #cítímtentvůjbrand. Nakonec jsme zůstali celkem při zemi (moři), že?

Crevety za sebou mají první tři měsíce zkušebního provozu, kdy udělaly prvních pár projektů a teprve je zářná kariéra (doufejme) čeká. 🙂

Line